גינה יצירתית בשיטת עשה זאת בעצמך

דקים ממשטחים, עיצוב גינות דקים, תכנון גינה אקולוגית, תכנון גינה עצמאי

 

הגינה היא חלק חשוב מאוד מהבית, היא מוסיפה ומשדרגת את מראה הבית והיא גם מקום שנעים להיות ולבלות בו. ישנם אנשים השוכרים אנשי מקצוע לעיצוב הגינה ולעתים גם מבקשים לשים דגש על תכנון גינה אקולוגי.

 

אנו בגינה קסומה מתמחים בעיצוב גינות ונעזרים במיטב אנשי המקצוע על מנת לספק ללקוחות גינה מעוצבת ומטופחת בהתאם לשטח העומד לרשות הלקוח, התקציב והצרכים.

 

אך לעומת זאת ישנם אנשים רבים המעדיפים תכנון גינה עצמאי; אם יש לכם את הזמן הפנוי לעשות זאת, כלי העבדה הדרושים ורמה מסוימת של יצירתיות, אז למה לא בעצם? תוכלו לעשות תכנון גינה עצמאי ואפילו תכנון גינה אקולוגית עם דגש על שימוש בחומרים ממוחזרים וחיסכון במים.

 

תכנון גינה אקולוגית

עיצוב גינות דקים מתאים מאוד לאלו אשר רוצים גינה אקולוגית. רוב הדקים עשויים מחומרים טבעיים ונחשבים ועיצוב גינות דקים מעץ נחשב לפתרון ירוק.

 

אך גם על העצים צריך לשמור ולכם בשביל גינה אקולוגית אמתית מומלץ מאוד להשתמש בחומרים ממוחזרים. אם הרעיון מוצא חן בעינכם תוכלו לעשות תכנון גינה עצמאי המשלב דקים ממשטחים לחיפוי הקרקע ולבניית שבילים ועוד דברים יצירתיים.

 

עיצוב גינות דקים בעזרת דקים ממשטחים

כולנו מכירים את המשטחים התעשייתיים המשמשים במפעלים ומחסנים לצורך הרמה בעזרת מלגזה. אותם המשטחים עשויים מעץ אשר יכול לשמש כחומר גלם ממוחזר לבניית דקים ממשטחים בגינה הפרטית שלכם.

 

בעזרת שימוש במשטחים תוכלו לקבל דקים בעלי מראה עץ טבעי וגס; זהו המראה הכפרי אשר מתאים מאוד לגינות בישראל וכולו עשוי מחומר ממוחזר.

 

כל אחד אשר יודע לעבוד עם כלי עבודה יכול לקחת את המשטחים ולבנות מהם דקים נפלאים. כלי העבודה הבסיסיים הם משור על מנת לחתוך את העץ למידות הרצויות, סרט מדידה, מסמרים או ברגים וכמובן פטיש ואתם מוכנים לצאת לדרך.

 

לעתים ניתן להשתמש במשטחים כפי שהם אך ברוב המקרים יש לפרק ולצופף את הקרשים על מנת שתקבלו דק מושלם ללא רווחים בין השלבים.

 

באופן טבעי דקים ממשטחים עשויים מעץ גס בעל רמת גימור נמוכה, אך אם תרצו תוכלו בעזרת נייר זכוכית לתת לו תוספת ליטוש ומראה חלק יותר. בסיום יש למרוח את העץ בשמן על מנת לשמר אותו ולתת לו מראה יפה ואותנטי.

 

דקים ממשטחים ואף ריהוט גינה ממשוחים הם להיט עבור מי שרוצה תכנון גינה אקולוגית. עיצוב גינות דקים מתאים מאוד לגינות הישראליות ויש בו שימוש הולך וגובר.

תכנון גינה אקולוגית

תכנון גינות

אודות המחבר