העקרונות של עיצוב גינה – חלק א

תכנון גינה קטנה | תכנון גינה גדולה

תכנון גינה קטנה לא אחת הצוות של גינה קסומה מתבקש לעשות תכנון גינות בדרום;

לעתים מדובר בתכנון גינה גדולה ולעצים מדובר בתכנון גינה קטנה. לכל בית יש את המאפיינים שלו ובהתאם לכך גודל הגינה. אם נידע לרגע בתכנון גינה מחירים, ברור שברמת העיקרון ככל שהגינה גדולה יותר כך העלויות גדולות יותר.

בגינה גדולה יש צורך ביותר צמחים, יותר חיפוי קרקע, מערכות השקייה גדולות יותר ותחזוקה רבה יותר. לעומת זאת כאשר מדובר בתכנון גינה קטנה, באופן טבעי העלויות קטנות יותר.

 

כאשר  ניגשים לתכנון גינות בדרום ישנם הרבה הבדלים בין תכנון גינה גדולה לבין תכנון גינה קטנה.

 

כאשר מדובר בגינה גדולה יש למעצבים הרבה יותר חופש ועולם גדול של אפשרויות. אך כאשר מדובר בתכנון גינה קטנה ישנה מוגבלות של שטח; כל אובייקט בגינה יכול להפריע למקון או לבוא על חשבון משהו אחר.

לכן כאשר עוסקים בעיצוב ותכנון גינה קטנה יש לשקול היטב מה רוצים בגינה ולגייס את כל היצירתיות שיש לנו על מנת להפיק את המיטב גם כאשר מדובר בשטח מצומצם.

 

תכנון גינה קטנה

כיצד מתחילים?

לא משנה אם מדובר בתכנון גינה גדולה או תכנון גינה קטנה, תמיד תכנון גינות בדרום מתחיל בדמיון; כלומר לפני שרצים לקנות כדים ועציצים, עצים ושתילים יש לראות בראש איך אנו רוצים שהגינה שלנו תראה.

 

רק כך נוכל ליצור התאמה ולא ערבוב של סגנונות וחוסר צורה בגינה שלנו.

כאשר הצוות שלנו ניגש לפרוייקט של תכנון גינה בדרום הוא קודם כל עושה את שיעורי הבית שלו ולומד את הצרכים של המשפחה המזמינה את עיצבו הגינה.

 

אם אתם מנסים לעצב את הגינה שלכם בעצמכם, חישבו רגע על אורח החיים שלכם ועל הצרכים שלכם מהגינה. האם יש לכם בעלי חיים שאתם רוצים שישוטטו בחופשיות בגינה? האם אתם רוצים לבלות ולאחר בגינה?

האם אתם רוצים לעסוק בפעילות ספורטיבית בגינה? האם תרצו ליהנות מהגינה גם בשעות החשיכה? כל אלו הם דוגמאות לדברים שיש לשקול בעיצוב הגינה.

 

תכנון גינה מחירים

איך אפשר לדבר על גינות מבלי לדבר על תכנון גינה מחירים.

בתכנון גינה גדולה ואפילו תכנון גינה קטנה, השמיים הם הגבול; הכל תלוי במה אתם רוצים לשים בגינה ובאיכות שתבחרו. אנשים רבים המוטרדים מתכנון גינה מחירים מנסים לעצב ולבנות את הגינה בעצמם.

 

אך האמת היא שעבודה מקצועית של מעצבי גינות תמיד תביא לכם יותר תמורה תמורת אותו סכום כסף שהשקעתם.

עיצוב גינות

אודות המחבר