טיפים לעיצוב חצר מרוצפת

עיצוב חצר מרוצפת , עיצוב חצרות ובתים, עיצוב חצר קטנה, פרגולות עץ

עיצוב חצר קטנה – ישנם אנשים אשר מעדיפים את החצר שלהם מרוצפת.

לעיצוב חצר מרוצפת יש יתרונות – חצר מרוצפת מאפשרת סביבה יותר נקייה ופחות התעסקויות במדשאות וצמחים, דבר שגם מסייע לחסוך במים.

הרצפה מאפשרת לכם להציב עלייה ריהוט גינה ובקלות לתת לגינה אופי של עוד חדר בבית, סוג של חדר פתוח. אך גם כאשר בחרתם בעיצוב חצר מרוצפת, עדיין תרצו לשלב בה אלמנטים טבעיים על מנת לשמר משהו מהאלמנטים של הטבע שבדרך כלל יש בגינות.

בהחלט ניתן לשלב צמחייה בעיצוב גינה מרוצפת כאשר הריצוף תוחם את האזורים הירוקים. בעצם אנו מקבלים גינה עם סוג של ניגודיות שיש בה אמירה עיצובית. אז כיצד ניתן לשלב צמחייה בחצר מרוצפת?

ערוגות תחומות – כאשר מבצעים עיצוב חצרות ובתים בו מחפים את רוב השטח בריצוף ועדיין רוצים לשלב עצים וצמחייה, ניתן לבנות ערוגות התחומות על ידי הריצוף; כלומר אזורים מסוימים, במקרים רבים בשוליים או דווקא במרכז הגינה,אשר אינם מחופים בריצוף.

עיצובים סימטריים נראים מצוין ובתוכם ניתן לשתול פרחים ועצים או אפילו מקטעים קטנים של דשא על מנת ליצור ניגודיות ועניין. במידה ומדובר בעיצוב חצר קטנה יש לדחוק את הערוגות לשוליים על מנת שלא יפריעו לניצול השטח המרכזי.

פרגולות עץ – למרות שפרגולה אינה בהכרח דורשת ריצוף, עדיין מקובל מאוד בעיצוב חצרות ובתים לבנות פרגולות עץ על שטח מרוצץ. בסופו של דבר יש לזה היגיון רב, הפרגולה נועדה לתת פתרון הצללה דקורטיבי ובאופן טבעי ממקמים ריהוט בצל הפרגולה.

שטח מרוצף הוא בהחלט מתאים מאוד למיקום רהיטי גן.

שימוש בעציצים – כאשר עוסקים בעיצוב גינה מרוצפת בהחלט ניתן להשתמש בעציצים.

אך כמובן שאיננו מדברים על עציצי הפלסטיק הזולים.

ישנם עציצים מאבן או קרמיקה המגיעים בצבעים שונים; חשוב להתאים בין העציצים לבין הריצוף ואופי הגינה. כאשר חושבים במונחים של עיצוב חצרות ובתים כל צורת ההתייחסות לעציץ היא אחרת.

בעוד עציצי פלסטיק הם פשוט פתרון טכני הנותן מקום לצמח, עציצים מאבן או חומרים אחרים הם דקורציה בפני עצמה גם ללא תלות בצמח. הם מתאימים לעיצוב חצר קטנה וגם גדולה.

חצר מרוצפת מתאימה מאוד למקרים בהם רוצים לעשות עיצוב חצר קטנה. במקרים כאלו בהם אנו רוצים לנצל היטב את השטח המצומצם אנו מקריבים את האזורים הירוקים על מנת להכין מקום לריהוט גן.

אך בעזרת יצירתיות ניתן לעשות עיצוב חצרות ובתים המשלב גם את הצמחייה לצד הריצוף.

עיצוב חצר קטנה

עיצוב גינות

אודות המחבר