סוגי דקים לגינה ולמרפסת

דקים מעץ אורן | דקים מעץ אורן מחיר | דקים מעץ איפאה | דקים סינטטיים

 

השימוש בדקים הוא דבר מקובל מאוד בעיצוב גינות ומרפסות. הדקים משתלבים היטב בעיצוב הגינה ונותנים לכם חיפוי קרקע בעל מראה אותנטי והרבה מאוד שימושיות.

הדקים יכולים לשמש כמשטח עליו מניחים ריהוט גן, עציצים ופריטים דקורטיביים וכמו כן ניתן לבנות בעזרתם שבילים או לחפות את סביבת הברכה והמרפסת. כמובן שישנם סוגים שונים של דקים, חלקם עשויים מעץ ואחרים הם דקים סינטטיים.

גם דקים מעץ מגיעים בסוגים שונים, כמו למשל דקים מעץ אורן או דקים מעץ איפאה. לכל חומר יש את התכונות שלו והמראה שלו וכך גם ההבדלים במחירים.

 

דקים מעץ אורן

דקים מעץ אורן הם פופולאריים מאוד בישראל, אולי גם בזכות מחירם הזול יחסית. דקים  מעץ אורן נחשבים לנמכרים ביותר בישראל, אך חלק זה בגלל שהם היו כאן לפני כל הסוגים האחרים.

הצבע והמרקם של עץ האורן באים לידי ביטוי בדקים מעץ אורן ונותנים מראה עיצובי שהוא מאוד מתאים לטעם הישראלי וסגנון הבנייה והגינות הקיים בו. עץ האורן מאופיין ב״עיניים״, אותן כתמים כהים המופיעים באופן טבעי על העץ.

אותן העיניים הם מה שנותן לעץ את המראה עיצובי המיוחד שלו, כל שככל שיש יותר כתמים שכאלו, כך העץ נחשב לאיכותי יותר עבור דקים ומחירו גבוה יותר. אנו בגינה קסומה מרבים להשתמש בדקים מעץ אורן אשר נחשבים לזולים אך יחד אם זאת איכותיים. דקים מעץ אורן מחיר נע בסביבות ה 300 שקלים למטר מרובע.

 

דקים מעץ איפאה

עץ האיפאה מגיע אלינו מדרום אמריקה והוא נחשב לחומר גלם איכותי במיוחד. דקים מעץ איפאה הם חזקים ועמידים בפני שחיקה, אך תכונות אלו גם מייקרות את תהליך העיבוד של העץ וייצור משטחי הדקים. אך מצד שני, דקים מעץ איפאה עמידים מאוד לנזקי הזמן ומזג האוויר ודורשים פחות תחזוקה מסוגי דקים אחרים. אם נשווה לדקים מעץ אורן מחיר האיפאה הוא כפול!

 

דקים סינטטיים

מכיוון שדקים מעץ דורשים תחזוקה רבה התעורר ביקוש לדקים הדורשים פחות התעסקות. הטכנולוגיה המתקדמת אפשרה לייצר דקים סינטטיים מחומרים בעלי עמידות גבוהה.

מה שמיוחד בדקים סינטטיים הוא היכולת שלהם לחקות את העץ מבחינת הצבע והמראה אך יחד עם זאת לתת לכם תכונות מתקדמות יותר של עמידות. ישנם סוגים שונים של דקים סינטטיים ושונות גדולה במחירים, בממוצע דק מעץ אורן מחיר דומה מאוד לזה של הסינטטיים.

דקים סינטטיים

תכנון גינות

אודות המחבר