עקרונות תכנון גינה

עיצוב גינות שבילים, עיצוב גינות תאורה, עקרונות תכנון גינה, שלבי תכנון גינה

גינה מעוצבת היא החלום של כל מי שיש לו בית פרטי עם שטח עליו אפשר להקים גינה.

מי שרוצה גינה מעוצבת צריך לשכור את שירותיהם של אנשי המקצוע המתמחים בעיצוב גינות שבילים.

אמנם ישנם סגנונות שונים לפיהם ניתן לעצב את הגינה אך שלבי תכנון גינה, ברמת העיקרון, חוזרים על עצמם. ההבדלים מתבטאים בגודל הגינה, הסגנון העיצובי שנבחר והתקציב של הלקוח. אם כך מהם שלבי תכנון גינה?

בחירת הסגנון – אמנם אין חוקים בעניין והשמיים הם הגבול או לפחות היצירתיות של מעצב הגינה.

אך בהחלט חשוב לבחור באיזו קו עיצובי מאפיין על מנת שנקבל גינה הרמונית עם אלמנטים המתאימים אחד לשני.

למשל מוטיבים של גינון יפני יראו זרים וחסרי הקשר בינה ים תיכונית. מסיבה זו בחירת הקו העיצובי הוא הבסיס לעקרונות תכנון גינה.

שטח הגינה והפרופורציות – אולי הלקוח רוצה גינה עם פרגולה, בריכת דגים, מפל מים, מדשאה וספסלים אבל האם השטח העומד לרשותו מאפשר את כל זה במקום אחד?

ברור שצריך לקחת בחשבון את שטח הבנייה אך מעבר לזה חשוב להקפיד על הפרופורציות הנכונות בין האלמנטים השונים שיש לכם בגינה. למשל עיצוב גינות שבילים צריך לקחת בחשבון את שטח המדשאה (רק לצורך הדוגמה), לא תרצו שהשביל יתפוס יותר שטח מהמדשאה…

עיצוב גינות תאורה – היום לא ניתן להפריד את נושא התאורה מתחום העיצוב וזה נכון גם לבית וגם לגינה. תאורה היא הרבה יותר מאמצעי להאיר את החשיכה.

עיצוב גינות תאורה משתמש בעיקרון לפי התאורה צריכה להאיר את הגינה במיטיבה ולהבליט את היופי של כל האלמנטים המשולבים בה על מנת שהגינה תיראה במיטבה גם בחשיכה.

עיצוב נכון של התאורה משדרג מאוד את הגינה ונותן לה מראה שונה לגמרי בחשכה. למעשה כל שינוי בתאורה יכול לתת תחושה אחרת בגינה.

שימושיות – ישנן גינות המשמשות אך ורק לנוי אך לעומתן ישנן גינות המיועדות לשימוש של בני הבית.

רוב הגינות מתוכננות מתוך מחשבה על השימושיות וזהו עניין מאוד סובייקטיבי המשתנה ממשפחה למשפחה.

על פי עקרונות תכנון גינה יש לקחת בחשבון את מטרה הגינה, אם למשל הלקוח שואף להשתמש בגינה לאירוח יש לקחת זאת בחשבון ולהתאים את ריהוט הגן הנכון בשילוב הרמוני עם שאר הפרטים.

עיצוב גינות

אודות המחבר