תכנון גינות על גג

תכנון גינות על גג, תכנון עיצוב גינה

 

תכנון גינות על גג, תכנון עיצוב גינה – רבים מהלקוחות הפונים לגינה קסומה מתעיינים בתכנון גינות על גג והאמת שיש לכך סיבות טובות;

ראשית כל במציאות שבה אנו מצטופפים לבניינים רבי קומות, רק לחלק קטן מהאוכלוסייה ישנה גינה פרטית.

 

מי שאין לו חצר עלייה ניתן להקים גינה פרטית צריך לחפש אחר פתרונות אחרים. תכנון גינות על גג מאפשר גם למי שאין לו חצר פרטית ליהנות מפינת טבע שלווה בנוף העירוני.

 

ובכלל גינות גג מחוללות מהפכה בנוך העירוני שעד היום נשלט על ידי גגות אפרוריים עם דודי שמש ואנטנות. תכנון גינות על גג מטיב עם הדיירים בבית הנהנים מגינת גג והחברה כולה נהנהת מתוספת של ריאות ירוקות בעיר.

תכנון גינות על גג

גינות על גג מאפשרות לכם לקבל את חוויית הטבע והמרחבים הפתוחים גם כאשר אין לכם חצר.

גג מבוזבז וחסר שימוש יכול להפוך לגינה ירוקה ונעימה בה תבלו את שעות הפנאי שלכם ואפילו תזמינו אנשים לאירוח. הקמת גינה על גג מחייבת תכנות גינות על גג אשר נעשה על ידי אנשי מקצוע.

 

את זה ניתן להגיד על כל תכנון עיצוב גינה כאשר מדברים על הפן העיצובי. אך במקרה של תכנון גינות על גג ישנה משמעות מיוחדת לדברים: צריך לבצע איזון נכון של המשקלים; ניקוז מים ואיטום ותכנון כל הגינה בצורה אשר אינה גורמת נזק למבנה.

 

איזון משקלים בתכנון עיצוב גינה בגג

בשונה מתכנון וביצוע גינות פרטיות, תכנון גינות על גג מחייב תשומת לב רבה לנושא המשקלים המועמסים על הגג.

יש לפזר את המשקלים בצורה מאוזנת ואת העומסים הכבדים באוזרים בהם קיימות חגורות בטון אשר יכולות לתמוך במשקל.

ברור שזוהי עבודה לאדריכלים המכירים את התקנים של עומסי המשקל ולא לחובבנים שעלולים להביא לקריסת המבנה.

 

תכנון השקיית גינה בגג

כל פרוייקט של תכנון וביצוע גינות פרטיות מחייב תשומת לב להשקייה. תכנון השקיית גינה חייב לוודא שההשקייה האוטומטית תגיע לכל הצמחים; כל צמח יקבל את כמות המים הדרושה לו ושהמערכת תמנע ביזבוז מים.

 

אך בדירות גג יש לתת בו זמנית לנושא האיטום וניקוז המים. חשוב שהגג יהיה אטום היטב אך במקביל למנוע הצטברות של מים אשר במשך הזמן יחלחלו פנימה ויגרמו נזק.

 

על מנת ליהנות מגינת גג בטוחה ויפה יש לפנות למומחים בתכנון עיצוב גינה. הצוות של גינה קסומה כולל את כל אנשי המקצוע על מנת להוציא אל הפועל כל פרוייקט של תכנון וביצוע גינות פרטיות.

 

אודות המחבר